ÜRÜNLER

LDK PRP ()

LDK PRP

PRP TEDAVİSİ NEDİR?

PRP kişinin vücudundan küçük bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Elde edilen plazma, “platelet” denilen hücrelerden oldukça zengindir. Vücuttaki temel görevi kanın pıhtılaşmasını sağlamak olan plateletler, içerdikleri büyüme faktörleri sayesinde yara iyileşmesinde önemli role sahiptir. Kozmetik dermatolojide cilt gençleştirmenin yanı sıra yara izleri, çatlakların giderilmesi, saç dökülmesi ve ortopedi tedavisinde de kullanılan PRP tedavisi, vücuda herhangi yabancı madde veya ilaç vermeden tamamen doğal bir iyileşme sağlar

PRP trombositten zengin plazma adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. PRP “otolog kan tedavisi” olup hastanın kendi kanından elde edilen pıhtılaşmadan sorumlu trombositlerin hasarlı bölgede iyileşme  sürecini uyaran bir tedavi yöntemidir.
PRP tedavisi sırasında amaç hastadan alınan kanın teknoloji yardımıyla eritrositleri % 5’e düşürüp, trombosit miktarını %94’e çıkarmaktır.
PRP  hücresel bazda bir iyileştirme tedavisidir (REJENERATİF HÜCRESEL TEDAVİ).