BENZYDEX GARGARA
%0.15

BEŞERİ TIBBİ ÜRÜNÜN ADI  BENZYDEX % 0.15 gargara

 

KALİTATİF VE KANTİTATİF BİLEŞİM  Her 1 ml çözelti,

 

 Etkin madde: Benzidamin HCl 1.5 mg içerir.

 

Yardımcı maddeler: Metil paraben (E218) Polioksil 40 hidrojenize hint yağı Yardımcı maddeler için 6.1’e bakınız.

FARMASÖTİK FORM 1.000 mg 1.550 mg

 

KISA ÜRÜN BİLGİSİ Gargara. Yeşil renkte, berrak, karakteristik kokulu (nane) çözelti

Terapötik endikasyonlar Ağız ve boğazın ağrı ve irritasyonlarının (gingivit, stomatit, farenjit gibi) semptomatik tedavisinde; ayrıca diş çekimlerinde veya diş yapısının korunmasına yönelik tedavilerde kullanılır.

 Pozoloji ve uygulama şekli Pozoloji/Uygulama sıklığı ve süresi: Bir ölçek (15 ml) gargara solüsyonu ile 20-30 saniye ağızda çalkalama ve/veya gargara yapıldıktan sonra kalan kısım dışarı atılır; yutulmaz. Doktor başka şekilde tavsiye etmediği takdirde, ihtiyaca göre bu işlem genellikle günde 2-3 defa 3-4 saat ara ile tekrarlanır; gereğinde 5 defaya çıkılabilir. Tedavi süresi, vakasına göre ortalama 2-7 gün arasındadır

Uygulama şekli: BENZYDEX GARGARA, ağızda çalkalamak ve/veya gargara içindir; bu işlemden sonra kalan kısım yutulmaz; dışarı atılır. Yanma ve karıncalanma şikayeti fazla olanlarda ilacı biraz sulandırmalıdır. İÇİLMEZ.

 

Kontrendikasyonlar Benzidamin HCl’e ve/veya BENZYDEX GARGARA’ya karşı aşırı hassasiyeti bilinenlerde kullanılmaz • Gözle temastan kaçınılmalıdır. ,. • Asetilsalisilik asit veya diğer NSAİİ’lere karşı aşırı duyarlılığı olan hastalarda benzidamin kullanılması önerilmez. • Geçmişte bronşiyal astım nöbeti geçirmiş olan kişilerde Gebelik ve laktasyon Genel tavsiye Gebelik kategorisi C’dir. Laktasyon dönemi Emziren kadınlarda yeterli sayıda çalışma olmadığından emzirme döneminde kullanılmamalıdır. Üreme yeteneği/Fertilite BENZYDEX GARGARA tedavisinin insanlarda fertiliteyi etkileyip etkilemediği bilinmemektedir

İstenmeyen etkiler Klinik çalışmalarda ortalama yan etki insidansı, % 4,5 olarak bulunmuştur. Yaygın: Dil ve ağızda geçici uyuşukluk, yanma ve karıncalanma hissi (bu yan etkiler genellikle ilacın biraz sulandırılması ile azalır Raf ömrü 24 aydır.

Saklamaya yönelik özel tedbirler 25 °C’nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız. Sayfa 4 / 5 6.5. Ambalajın niteliği ve içeriği İçerisinde plastik conta bulunan pilfer-proof PP kapaklı, amber renkli cam şişelerde (TİP III) pazarlanmaktadır. Her bir karton kutu; 120 ml çözelti içeren 1 adet şişe ve 1 adet 1.7 ml, 5.0 ml ve 10 ml’ye işaretli 15 ml’lik ölçü kabı içermektedir. .

Beşeri tıbbi üründen arta kalan maddelerin imhası ve diğer özel önlemler Kullanılmamış olan ürünler ya da atık materyaller “Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği” ve “Ambalaj ve Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmelikleri”ne uygun olarak imha edilmelidir.

RUHSAT SAHİBİ Lilyum İlaç ve Kimya Sanayi Ticaret Limited Şirketi Fatih Sultan Mehmet Mah. Poligon Cad. No: 8C/1 Ümraniye/İstanbul  RUHSAT NUMARASI 2019/214 9. İLK RUHSAT TARİHİ/RUHSAT YENİLEME TARİHİ İlk ruhsat tarihi: 15.04.2019 Ruhsat yenileme tarihi: 04.06.2020

ARAMA TALEBİ

Sizi geri arayalım

Görüşmek istediğiniz konu hakkında kısa mesajınızı ve bilgilerinizi kaydedin.

Başarılı! Mesajınız bize gönderildi.
Hata! Mesajınızı gönderirken bir hata oluştu.

BİR UZMANLA KONUŞ

İş konuşalım

Yasal ve etik zorunluluklar nedeniyle sağlık çalışanları dışındaki kişilerle ürünlerimizle ilgili tanıtım olarak algılanabilecek bilgileri TİTCK - Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu yönetmelikleri gereği paylaşamamaktayız.

Mimarsinan Mahallesi Zümrüt sokak No:35 Eyüpsultan/İSTANBUL

HAKKIMIZDA