OLVİN BURUN SPREYİ
1 mg

KISA ÜRÜN BİLGİSİ  OLVİN 1 mg/ml doz ayarlı burun spreyi, çözelti 

 

KALİTATİF VE KANTİTATİF BİLEŞİM Her 1 ml (1 puf 0,147 ml) çözelti,

Etkin madde: Ksilometazolin hidroklorür 1 mg .

 

FARMASÖTİK FORM Doz ayarlı burun spreyi Renksiz berrak çözelti

 

 Terapötik endikasyonlar OLVİN, nazal konjesyon, mevsimsel ve alerjik rinit (Saman nezlesi dahil) ile sinüzitin semptomatik tedavisinde endikedir.

 

Pozoloji ve uygulama şekli Pozoloji/uygulama sıklığı ve süresi:Doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde aşağıdaki dozlarda kullanılır:Yetişkinler ve 12 yaş ve üzerindeki çocuklarda:İhtiyaca göre günde 2-3 kez, her bir burun deliğine 1 defa püskürtülür. Günlük toplam uygulama sayısı 3’ü geçmemelidir. Diğer topikal vazokonstriktörlerde olduğu gibi, uzun süreli ya da aşırı kullanım rebound konjesyona neden olabileceğinden 5 günden uzun süreli kullanılmamalıdır.

 

Kontrendikasyonlar OLVİN, aşağıdaki durumlarda kontrendikedir: • Diğer vazokonstriktörler gibi transsfenoidal hipofizektomi ya da dura materin açığa çıkmasına neden olan ameliyat geçirmiş hastalar • Etkin madde veya diğer adrenerjik ilaçlara veya bileşiminde bulunan yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık • Rinitis sicca • Dar açılı glokom • 12 yaş altındaki çocuklar

 

Gebelik ve laktasyon Gebelik tavsiye Gebelik kategorisi C’ dir.

İstenmeyen etkiler Sinir sistemi hastalıkları Yaygın: Baş ağrısı,Göz hastalıkları, Yaygın: Burun mukozasında kuruluk veya rahatsızlık, yanma hissi Gastrointestinal hastalıklar Yaygın: Bulantı (www.titck.gov.tr; e-posta: tufam@titck.gov.tr; tel: 0 800 314 00 08; faks: 0 312 218 35 99) ömrü 24 ay .

Saklamaya yönelik özel tedbirler 25 oC altındaki oda sıcaklığında saklayınız. 6.5. Ambalajın niteliği ve içeriği OLVİN, 10 ml çözelti içeren doz ayarlı polipropilen (PP) sprey başlıklı yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) şişede pazarlanmaktadır.

Beşeri tıbbi üründen arta kalan maddelerin imhası ve diğer özel önlemler Kullanılmamış olan ürünler ya da atık materyaller “Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği” ve “Ambalaj ve Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmelikleri”ne uygun olarak imha edilmelidir. 

RUHSAT SAHİBİ Lilyum İlaç ve Kimya Sanayi Ticaret Limited Şirketi Fatih Sultan Mehmet Mah. Poligon Cad. No: 8C/1 Ümraniye/İstanbul RUHSAT NUMARASI 2020/124 9. İLK RUHSAT TARİHİ/RUHSAT YENİLEME TARİHİ İlk ruhsat tarihi: 28.05.2020

ARAMA TALEBİ

Sizi geri arayalım

Görüşmek istediğiniz konu hakkında kısa mesajınızı ve bilgilerinizi kaydedin.

Başarılı! Mesajınız bize gönderildi.
Hata! Mesajınızı gönderirken bir hata oluştu.

BİR UZMANLA KONUŞ

İş konuşalım

Yasal ve etik zorunluluklar nedeniyle sağlık çalışanları dışındaki kişilerle ürünlerimizle ilgili tanıtım olarak algılanabilecek bilgileri TİTCK - Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu yönetmelikleri gereği paylaşamamaktayız.

Mimarsinan Mahallesi Zümrüt sokak No:35 Eyüpsultan/İSTANBUL

HAKKIMIZDA