VIENOKS
Tenoxicam,20 mg

VIENOKS 20 MG 10 FİLM TABLET Kullanma Talimatı


Formülü:Tenoxicam,20 mg

Endikasyonları:Vienok film tablet oral yoldan kullanıldığında aşağıdaki hastalıkların semptomatik tedavisinde etkili bir analjezik ve antienflamatuar olarak endikedir. Romatoid artrit, Osteoartrit, Ankilozan spondilit, Gut ve eklem dışı romatizmal durumlar (tendinit, bursit, epikondlitit, siyatik ve lumbago), Travma sonrası enflamatuar durumlar.

Kontrendikasyonları:ilaca aşırı duyarlılığı olan hastalarda, aktif peptik ülser, gastrointestinal kanama durumları ile ağır karaciğer ve böbrek yetmezliği durumlarında kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:Vienoks film tablet renal ve hepatik fonksiyon testlerinde çok seyrek olarak (%1 ile 2) değişik sonuçlar alınmasına yol açabilmektedir. Vienoks diğer nonsteroidal antienflamatuar ilaçlarla olduğu gibi serum transaminazlarında ya da karaciğer enzimlerinde geçici artışlara neden olabilmektedir. Tenoksikam bazı koşıllarda trombosit kümelenmesini azaltabildiğinden buna bağlı olarak kanama süresi uzayabilmektedir. Bu özellikle cerrahi girişim uygulanacak hastalarda göz önünde tutulması gereken bir noktadır. Ayrıca gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmasının güvenirliği saptanmamıştır.

Yan etkiler/Advers etkiler:Vienoks film tablet genellikle iyi tolere edilebilen çoğu yan etkileri geçici, hafif veya orta şiddette kabul edilen bir nonsteroidal antienflamatuardır. Vienoks'un kullanılması sonucunda sık olarak, midede rahatsızlık hissi, bulantı, gaz ve seyrek olarak da gastrointestinal ülserasyon, döküntüler, kaşıntı, baş dönmesi ve sersemlik hali görülmektedir.

 İlaç etkileşimleri:Vienoks film tablet, kumarin ve benzeri antikoagülan ilaçların etkisini arttırabilir. Farmakokinetik olarak etkileşmemekle beraber, özellikle tenoksikam ile tedavi başlangıcında antikoagülanlar ve oral hipoglisemik ajanların farmakolojik etkileri dikkatle gözlenmelidir.

Kullanım şekli ve dozu:Vienoks film tablet belirtilen endikasyonlarda ortalama günde tek doz halinde 20 mg (bir tablet) kullanılır. Gut artritin akut nöbetlerinde ise tedavi başlangıcında 2 gün süreyle günde 40 mg (iki tablet) ve bunu takiben 5 gün süreyle de günde 20 mg (bir tablet) verilmelidir. Çocuklarda uygulama güvenirliliği henüz saptanmamış olduğundan kullanılmaması önerilmektedir.

Üretici Firma:Toprak İlaç ve Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş.Telefon: (212) 326 30 53 

Satış Pazarlama: İntraline ilaç hizmetleri ithalat ihracat san. Tic. Ltd. Şti. Telefon 0212 438 75 00www.intraline.com.tr ARAMA TALEBİ

Sizi geri arayalım

Görüşmek istediğiniz konu hakkında kısa mesajınızı ve bilgilerinizi kaydedin.

Başarılı! Mesajınız bize gönderildi.
Hata! Mesajınızı gönderirken bir hata oluştu.

BİR UZMANLA KONUŞ

İş konuşalım

Yasal ve etik zorunluluklar nedeniyle sağlık çalışanları dışındaki kişilerle ürünlerimizle ilgili tanıtım olarak algılanabilecek bilgileri TİTCK - Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu yönetmelikleri gereği paylaşamamaktayız.

Mimarsinan Mahallesi Zümrüt sokak No:35 Eyüpsultan/İSTANBUL

HAKKIMIZDA